Produktyimg Menu

Kategorie článků

Články blogu

Jak doplnit vlákninu

Vláknina je největším spojencem lidí držících redukční dietu. V jídelníčku každého z nás by však měla být přítomna ve velkém množství, protože zlepšuje činnost trávicího systému, urychluje metabolismus, zabraňuje vzniku rakoviny střev a podporuje udržení normální tělesné hmotnosti. Otázkou je, jak zvýšit množství vlákniny ve stravě?

 

 

Číst celý článek...

Bezlepková dieta: co jíst. Zakázané a povolené potraviny.

Bezlepkovou dietu lze již v dnešní době snadněji dodržovat díky širokému výběru bezlepkových variant pokrmů. Ze svého jídelníčku je třeba vyřadit zjevné výrobky obsahující lepek, ale pozor si musíte dát i na ty, ve kterých je lepek skrytý. Přečtěte si, které výrobky jsou při bezlepkové dietě povoleny a které zakázány.

 

 

Číst celý článek...

Vegetariánství: zdraví nebo riziko (část II)

V druhé části článku o vegetariánství se dozvíte, co tedy jako vegetarián jíst a jak si zajistit přísun všech potřebných makroživin. Níže najdete tahák, čím lze jednotlivé živočišné produkty nahradit a které bezmasé a další potraviny jsou zdrojem bílkovin, sacharidů, tuků a dalších.

 

 

Číst celý článek...

Vegetariánství: zdraví nebo riziko

Vegetariánská strava přináší více vlákniny, vitamínů, draslíku, hořčíku a nenasycených mastných kyselin, které zlepšují zdraví. Omezující druhy vegetariánství však mohou v těle vyvolat nedostatek bílkovin a vitamínu B12. Zjistěte, na co si dát pozor při sestavování bezmasé stravy. 

Číst celý článek...