Produktyimg Menu

Články blogu v kategorii "Rostlinná strava"

Šťastné a rostlinné: sváteční pohoštění bez masa

Pokud budete hostit vegetariány a vegany, nebo jste sami přešli na rostlinnou stravu a chystáte se slavit čistě veganské Vánoce, nebojte se, že by sváteční bezmasá tabule byla chudá. Jde to chutně i rostlinně a každé vánoční jídlo, které máte rádi, připravíte i ve vegetariánské či veganské verzi. Přinášíme inspiraci, jak si poradit s vánočním menu bez masa.

 

 

Číst celý článek...

Jak vydržet půst bez masa: vsaďte na rostlinné alternativy

Tradiční postní dobu, která nastává po vánočním hodování a masopustu, v současné době znáte spíše pod pojmem jarní detox. Nehledě na název, cíl zůstává stejný – očistit tělo (i mysl). Vyhýbat byste se měli hlavně masu, ale také všemu, co konzumujete v nadměrném množství. Myslíte si, že to bez masa dlouho nezvládnete? Vyzkoušejte jeho rostlinné alternativy, možná vám zachutnají tak, že se masa vzdáte úplně.

Číst celý článek...

Vegetariánství: zdraví nebo riziko (část II)

V druhé části článku o vegetariánství se dozvíte, co tedy jako vegetarián jíst a jak si zajistit přísun všech potřebných makroživin. Níže najdete tahák, čím lze jednotlivé živočišné produkty nahradit a které bezmasé a další potraviny jsou zdrojem bílkovin, sacharidů, tuků a dalších.

 

 

Číst celý článek...

Vegetariánství: zdraví nebo riziko

Vegetariánská strava přináší více vlákniny, vitamínů, draslíku, hořčíku a nenasycených mastných kyselin, které zlepšují zdraví. Omezující druhy vegetariánství však mohou v těle vyvolat nedostatek bílkovin a vitamínu B12. Zjistěte, na co si dát pozor při sestavování bezmasé stravy. 

Číst celý článek...

Veganský burger a jiné recepty s masem bez masa: překvapí vás

Mnoho veganských receptů vychází z klasických masitých pokrmů, typickým příkladem jsou například burgery, boloňské lasagne nebo třeba masové taštičky. U těchto receptů musíte maso vždycky něčím nahradit. Tím něčím může být zelenina, což bývá poměrně pracné, nebo speciální veganská směs či veganské burger maso.

Číst celý článek...