Produktyimg Menu

Články blogu v kategorii "Zdravé recepty"

Tipy na zdravou snídani pro děti

V ranním shonu ale obvykle chybí fantazie, jaké jídlo podávat, navíc dětem, které často bývají dost vybíravé. Vyzkoušejte dobroty, které nachystáte den předem, nebo snídaně hotové jen za pár minut. Aby menší děti snídaně bavila, klidně je zapojte i do přípravy – mohou například ozdobit talíř kousky ovoce a zeleniny podle své fantazie. 

 

 

Číst celý článek...

Jak na zdravé velikonoční pečení

Co upéct na Velikonoce? Vrhněte se do přípravy velikonočního beránka, mazance, velikonočních perníčků, zajíčků nebo také velikonočních sušenek a muffinů. Ať už letos plánujete upéct něco dobrého dle tradičního rodinného receptu, nebo se chystáte experimentovat, máme pro vás recepty, které hravě zvládnete, i když zrovna nejste políbeni cukrářským uměním. 

Číst celý článek...

Objevte kouzlo ovesné kaše přes noc

Ovesná kaše přes noc nejenže ušetří čas při ranním shonu, ale také obohatí snídani o makroživiny, vitamíny a minerály. Přečtěte si, jak ji připravit.

Číst celý článek...

Pohankové vločky a lupínky: výroba a využití v kuchyni

Pohanka má v kuchyni, ale i mimo ni široké využití. V gastronomii nahradí obiloviny na celé čáře. S pohankou upečete chleba, připravíte palačinky, pochutnáte si na ranní kaši nebo zahustíte polévku. Určitě jste se už setkali s pohankou lámankou, s pohankovými slupkami, moukou, lupínky nebo vločkami. Udělejte si v jednotlivých typech zpracování pořádek, abyste věděli, po čem sáhnout, až budete vařit.

 

 

Číst celý článek...

Recept na zdravou a sladkou snídani

4 recepty na teplé a zdravé snídaně, které si zamilujete

Snídaně je důležitou součástí jídelníčku. Čerpáte z ní energii na celé dopoledne a odvíjí se od ní nejen vaše nálada, ale i chuť na sladké během dne. Připravte si ji zdravě a jednoduše. Myslíte, že to nejde? Podívejte se na pár tipů na sladké i slané snídaně, na kterých si pochutnáte. Příprava vám zabere 10 minut.

Číst celý článek...

Ovesná kaše s borůvkami

Zdravá snídaně

Snídaně je velmi důležitá pro příjem energie po spánku. Po probuzení si dopřejme vydatnou a vyváženou snídani, která "nakopne" tělo po nočním odpočinku. Jídlo bychom si měli vychutnat, jíst v klidu a v pohodě. Snídani by rozhodně neměli vynechávat děti a dospívající.

Číst celý článek...