Zdravá snídaně

15. 7. 2016
Zdravá snídaně

Říká se, že snídaně je nepostradatelnou součástí dne a je velmi důležitá pro příjem energie po spánku. S tímto tvrzením souhlasíme, ale existují i výjimky. Strava je velmi individuální záležitost a ne všem svědčí stejný přístup. Pokud to naše tělo potřebuje, měli bychom si po probuzení dopřát vydatnou a vyváženou snídani, která „nakopne“ tělo po nočním odpočinku. Jídlo bychom si měli vychutnat, jíst v klidu a v pohodě. Měli bychom naslouchat potřebám a rytmu našeho těla. Snídani by ale neměli vynechávat děti a dospívající, protože snídaně a celkově zdravá strava pozitivně ovlivňuje jejich chování, soustředění a školní výsledky.

Co by měla obsahovat zdravá snídaně?

Zdravá snídaně by měla splňovat několik kritérií – měla by obsahovat dostatek energie a živin, měla by se skládat z bílkovin, sacharidů a tuků, tím pádem by měla obsahovat dostatek vlákniny. Sacharidy najdeme například v kvalitním kváskovém žitném pečivu či v různých vločkách, tuky v kvalitním másle, oleji, oříšcích a semínkách a bílkoviny ve vejcích, luštěninách, mléčných a masných výrobcích.

Tipy na zdravé snídaně

Zdravá snídaně může mít podobu tzv. „na slano“ a obsahovat celou škálu potravin, jako jsou celozrnné pečivo, šunka, sýr, tvaroh doplněný o zeleninu. Nebo „na sladko“, kdy volíme například müsli s jogurtem či mlékem, různé vločky, kaše a ovoce.

Křupavé lupínky

Cereálie s jogurtem a nakrájeným ovocem jsou velmi oblíbenou snídaní dětí. Tato chutná pochoutka se dá připravit na desítky způsobů. Zvolit můžete například jogurt či tvaroh, banán a křupavé lupínky z naší nabídky.

Müsli a kaše

Při přípravě snídaně můžete vyzkoušet také ochucené müsli. Opět máte na výběr z pestré škály příchutí a variant – od müsli, ovocné müsli nebo zapékané müsli. Kromě křupavého potěšení si můžete dopřát také kaše, buď bez příchutě, nebo rovnou ochucené.

K pití jsou vhodné neslazené čaje, čistá voda nebo voda s citrónem či jiným ovocem/zeleninou. Vyzkoušet můžete také zeleninové freshe.

Ukázky zdravé snídaně

  • müsli s bílým jogurtem, pramenitá voda či neslazený čaj (ovocný, bylinný)
  • vajíčka se zeleninou, celozrnné pečivo, tvaroh s ovocem, pramenitá voda či neslazený čaj (ovocný, bylinný)
  • celozrnný chléb se šunkou, sýrem a zeleninou, pramenitá voda či neslazený čaj (ovocný, bylinný)
  • ovesná kaše (případně pohanková, rýžová, jáhlová) s oříšky a ovocem, pramenitá voda či neslazený čaj (ovocný, bylinný)Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.