Kokosový tuk – důležitá složka našich výrobků

14. 6. 2017
Kokosový tuk – důležitá složka našich výrobků

Kokosový tuk se vyrábí z jader zralých kokosových ořechů a je dnes velmi oblíbený pro své vlastnosti nejen v potravinářství, ale také v medicíně a průmyslu včetně toho kosmetického. I my ho ve výrobním procesu používáme. Pojďme si o něm říct něco bližšího.

 

 

 

 

 

Čím je kokosový tuk výjimečný?

Jde především o jeho vlastnosti. Má poměrně vysoký kouřový bod (teplota, při které se tuk začne přepalovat), přibližně 180 °C. Zároveň díky tomu, že je složen z nasycených mastných kyselin, je velmi stabilní a má dlouhou trvanlivost. Svými vlastnostmi se velmi přibližuje palmovému tuku, proto jsme jej zvolili jako jeho náhradu a společně s olivovým olejem jsme vytvořili novou směs, která zajistí stejnou chuť, jemnost i křupavost našich produktů.

Kde se kokosový tuk používá?

Vaření – hodí se na vaření díky vysokému kouřovému bodu, a navíc i příjemně chutná. Kokosový tuk obsahuje nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, ty se dobře metabolizují a lidské tělo je i díky tomu efektivněji transformuje v energii (zbytečně je neukládá do tukových zásob - ovšem záleží na přijatém množství).

Kosmetika – kromě toho, že je obsažen v mnoha kosmetických přípravcích, používá se také samostatně jako tělové mléko nebo balzám na rty či na vlasy. Pozitivní účinky se projevily i u používání kokosového tuku při čištění zubů nebo péči o jizvy.

Průmysl – vyrábějí se z něj různá čistící mýdla, mazadla nebo paliva.

Naše produkty, které kokosový tuk obsahují

Jak jsme již zmínili, nahradili jsme veškerý palmový tuk v našich výrobcích směsí kokosového tuku a olivového oleje. Nyní si již můžete pochutnat na mnoha výrobcích, které tuto směs obsahují: Müsli do ruky, Zapékané müsliBezlepkové potraviny a další produkty. Symbolem "bez palmového tuku" jsou označeny všechny produkty, do kterých přidáváme kokosový tuk.




Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.