Produktyimg Menu

Sladíš?

Člověk rozpoznává čtyři základní chutě – sladká, kyselá, slaná a hořká. Zkuste nyní hádat: "Která je nejvyhledávanější? "Samozřejmě od nepaměti i odmalička ta sladká. Je totiž odměnou, drogou, dobrým začátkem i dobrým koncem. Odpočinek a přestávka má také sladkou chuť, stejně jako úroda, zralé ovoce, červená, poctivý spánek a polibek.

Snídaňové cereálie jsou vyhledávanou skupinou pokrmů, jsou z rostlinné říše a nejsou zatížené problémy z říše živočišné – počínaje cholesterolem a konče nasycenými mastnými kyselinami. Přesto mají jednu neřest - jejich očekávanou chutí je právě sladká…

 

Cukr řepný: Jsme společenství lidí z kontinentu, kde se pěstuje cukrová řepa, sladíme tedy převážně tímto cukrem. Je to tradiční a preferovaný způsob a je také nejlevnější. Neznamená příliš velkou hrozbu pro ty, co netrpí diabetes, jsou aktivní a relativně zdraví. Do cereálií jej dávkujeme přiměřeně, aby nebyly přeslazené. Přisladit si je můžeme vždy sami.

 

Cukr třtinový: Pojednání o slazení z kokosových ostrovů by pravděpodobně začínalo: „Řepa? Jak to můžou jíst? Dyť je to od hlíny! My sladíme jedině třtinou!“ Cukr třtinový není „zdravější“, než ten řepný. Stále je to sacharóza, ale její původ je pro nás exotický. K dostání jsou i tmavé, karamelem barvené krystaly třtinového cukru. V našich cereáliích naleznete zvláštní druh třtinového cukru, tzv. sucanat. Sucanat je sušená štáva z třtiny, jinak také cukr s melasou a vedle cukru obsahuje další látky např. minerály.

 

Sladidla: Pokud si výrobek, nebo cílová skupina, pro kterou je výrobek určen, vyžaduje sladkou chuť, ale nesmí obsahovat sacharózu či jiný cukr, používají se sladidla. Sladidla typická pro nápoje, ve snídaňových cereáliích nepoužíváme. Do takových receptur zařazujeme např. sukralózu. Ta se vyrábí z cukru, má nízké dávkování = je velice sladivá. S další sladidel používáme xylitol, také nazývaný březový cukr. V přírodě se běžně vyskytuje a mezi jeho nesporné výhody patří, že nezpůsobuje zubní kaz.

 

Vláknina: Vlákniny představují velmi širokou skupinu látek, mezi kterými se dá najít i taková, co je nasládlá. Typickým příkladem, který taktéž používáme do našich cereálií je inulin. Jedná se o rozpustnou vlákninu, kterou ale naše tělo nedokáže rozložit, proto působí v těle jako prebiotikum = potrava pro střevní mikroflóru.