Produktyimg Menu

Kokosový tuk – důležitá složka našich výrobků

Kokosový tuk se vyrábí z jader zralých kokosových ořechů a je dnes velmi oblíbený pro své vlastnosti nejen v potravinářství, ale také v medicíně a průmyslu včetně toho kosmetického. I my ho ve výrobním procesu používáme. Pojďme si o něm říct něco bližšího.

Čím je kokosový tuk výjimečný?

Jde především o jeho vlastnosti. Má poměrně vysoký kouřový bod (teplota, při které se tuk začne přepalovat), přibližně 180 °C. Zároveň díky tomu, že je složen z nasycených mastných kyselin, je velmi stabilní a má dlouhou trvanlivost. Svými vlastnostmi se velmi přibližuje palmovému tuku, proto jsme jej zvolili jako jeho náhradu a společně s olivovým olejem jsme vytvořili novou směs, která zajistí stejnou chuť, jemnost i křupavost našich produktů.

Kde se kokosový tuk používá?

Vaření – hodí se na vaření díky vysokému kouřovému bodu, a navíc i příjemně chutná. Kokosový tuk obsahuje nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, ty se dobře metabolizují a lidské tělo je i díky tomu efektivněji transformuje v energii (zbytečně je neukládá do tukových zásob - ovšem záleží na přijatém množství).

Kosmetika – kromě toho, že je obsažen v mnoha kosmetických přípravcích, používá se také samostatně jako tělové mléko nebo balzám na rty či na vlasy. Pozitivní účinky se projevily i u používání kokosového tuku při čištění zubů nebo péči o jizvy.

Průmysl – vyrábějí se z něj různá čistící mýdla, mazadla nebo paliva.

Naše produkty, které kokosový tuk obsahují

Jak jsme již zmínili, nahradili jsme veškerý palmový tuk v našich výrobcích směsí kokosového tuku a olivového oleje. Nyní si již můžete pochutnat na mnoha výrobcích, které tuto směs obsahují: Müsli do ruky, Zapékané müsliBezlepkové potraviny a další produkty. Symbolem "bez palmového tuku" jsou označeny všechny produkty, do kterých přidáváme kokosový tuk.