Semix a Sezam - odborníci na cereálie i pečivo

4. 12. 2019
Jsme odborníci na cereálie i pečivo

Mnoho z nás si dobře pamatuje dlouhé fronty, které se před pekařstvím několik let po jeho založení tvořily. Zajímavé pečivo v té době zcela nové netradiční chuti a tvarů, vůně linoucí se až na náměstí lákala zákazníky ze širokého okolí.

Mnoho pekařů soukromníků si v té době zařizovalo své provozovny a ptali se po pekařských směsích na nové typy pečiva. Pekařství Sezam se tak stalo motorem k založení nové firmy SEMIX PLUSO, která míchala pekařské směsi pro pekaře soukromníky, jež si v té době čile zařizovali své provozovny. SEMIX se z původních 4 zaměstnanců rozrostl za 25 své existence na zaměstnanců 200. A letos na podzim Pekárnu Sezam koupil.

SEMIX je mezi pekaři po celé ČR i v zahraničí znám jako spolehlivý obchodní partner, sledující zdravé trendy v pekařině, inovativní a proaktivní firma. Pekárna Sezam tak získala silného vlastníka, který bude pekárnu intenzivně rozvíjet, průběžně vylepšovat nabídku, komunikovat s vámi prostřednictvím facebooku a ochutnávek.

Ve výrobním portfoliu SEMIXU najdete mimo pekařské suroviny a mák (jehož je největší zpracovatel v ČR), zejména snídaňové cereálie. Z nich nejznámější jsou bezesporu Müsli srdíčka, Ovesný hrníček a mnoho druhů kaší. Výrobky Semixu najdete v sortimentu několika řetězců, drogerií a zdravých výživ po celé ČR, významná část sortimentu je expedována do zahraničí. Semix své výrobky dodává do 43 zemí světa.

Motto společnosti výstižně charakterizuje jejich postoj „Když z přírody bereme, musíme jí i vracet. Aktivně ji chráníme a snažíme se ji udržet zdravou“. Od roku 2016 přestal Semix v cereálních výrobcích používat palmový olej a stal se generálním partnerem Koalice proti palmovému oleji. Společnost vlastní nebo má v pronájmu šest přírodních areálů v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji, ve kterých obnovuje původní ráz krajiny a vytváří podmínky k přežití a rozmnožení mnoha dnes ohrožených a chráněných druhů živočichů. Nejnovějším počinem bylo vypuštění 14 divokých exmoorských koní na Kozmické ptačí louky, 65 hektarovou přírodní lokalitu u obce Kozmice. Koně budou přirozeným spásáním trávy podporovat rozvoj biodiverzity flory i fauny. Návštěvníci mají možnost pozorovat dění ze 7 metrové pozorovatelny.

Koupí výrobků v pekárně Sezam či snídaňových cereálií Semix přispíváte na údržbu krajiny pro příští generace. A za to vám velmi děkujeme.
Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.