O nás

       

Společnost SEMIX PLUSO, spol. s r.o., která provozuje internetový obchod ZDRAVÝ ŽIVOT se svými vlastními výrobky, byla založena v roce 1995. Nadšení, touha po kvalitě a zdravém jídle nás neustále inspiruje k dalším nápadům na rozšíření sortimentu. Jako dlouholetí výrobci celozrnných cereálií, pekařských směsí pro výrobu špičkového ječného pečiva, máku a celé řady zdravých produktů klademe důraz na zpracovávání zrnin tak, aby v nich byly v maximální míře zachovány všechny živiny a minerální látky. Za tímto účelem disponujeme unikátním výrobním zařízením ke zpracování pšenice, ovsa, ječmene, pohanky, jáhel, špaldy a máku. Náš export je úspěšný na východních i západních trzích a své produkty vyvážíme nejen do Ruska, Běloruska a na Ukrajinu, ale i do Německa, Itálie, Spojených států, Austrálie, Číny a států jižní Ameriky.

Jsme prvními výrobci skutečně celozrnných cereálií v České republice

Obiloviny se řadí vysoko mezi TOP potraviny zdravého stravování a pojmenování „cereálie“ bylo dokonce odvozeno od římské bohyně plodnosti a úrody Ceres. Zvláště celozrnné cereálie s vysokým obsahem vlákniny či zdraví prospěšných betaglukanů by v jídelníčku každého z nás neměly chybět. Jejich předností je obsah všech částí zrna, přičemž základem našich SKUTEČNĚ CELOZRNNÝCH CEREÁLIÍ ZDRAVÝ ŽIVOT jsou křupavé vločky v kombinacích s medem, ořechy, ovocem nebo čokoládou. Vždy tak, aby výsledný produkt nejenom odpovídal zdravému životnímu stylu, ale zároveň byl i lehce stravitelnou potravinou s potenciálem vysoce lahodné pochutiny.

Proč jsme začali vyrábět celozrnné cereálie?

Přimělo nás k tomu několik závažných skutečností:

1. Vlna změn ve stravovacích návycích u mladší generace

2. Omezená nabídka skutečně zdravých celozrnných cereálií

3. Rozšíření tzv. civilizačních chorob

4. Prvenství ČR ve výskytu rakoviny tlustého střeva

Celozrnné cereálie jsou strategický směr, kterým se chceme do budoucna ubírat.

Ekoaktivity SEMIXu

SEMIX je pověstný svým kladným vztahem k přírodě. V obci Raduň u Opavy jsme vybudovali mokřad pro obojživelníky, v lomu v Krčmani (přírodní památka) se staráme o suchomilnou faunu a floru a aktuálně jsme dobudovali unikátní ptačí rezervaci u obce Kozmice u Opavy. Na ploše 12 hektarů zde byly provedeny náročné terénní úpravy tak, aby plocha plně vyhovovala ptákům a jiné vodomilné fauně - především jako zimoviště. O našich ekoaktivitách si můžete přečíst i na obalech většiny našich výrobků.

 


Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.