Produktyimg Menu

Zařaďte oves do jídelníčku, je to skrytý poklad zdravé výživy

Věděli jste, že výživový přínos konzumace ovsa je mnohem vyšší než v případě pšenice? Pšenice je všudypřítomná, navíc 90 % potravin vyrobených z pšenice je z pšeničné mouky, která prošla mlýnským zpracováním a neobsahuje hodnotné obalové vrstvy s vlákninou a minerály, pouze škrobnatý střed obilky.

Oves je obilí z čeledi lipnicovitých, jako jediná obilovina, která tvoří obilky do květenství „lata“. Nenáročný na pěstování, náročný na zpracování po sklizni, ale výsledek stojí za to! Oves a ovesné vločky jako nejznámější ovesný výrobek a výchozí surovina pro další výrobu müsli, kaší, obecně snídaňových cereálií, jsou bohatým zdrojem hodnotných látek.

Nutriční hodnota ovsa je mezi obilovinami skutečně unikátní. Unikátnost spočívá zejména ve skladbě bílkovin a vyšším obsahu jejich složek - aminokyselin methioninu a lyzinu. Obsah tuku je taktéž proti běžným obilovinám vyšší, činí až 6 %. Navíc se vyznačuje vhodným poměrem nasycených a polynenasycených mastných kyselin a vysokým obsahem kyseliny linolové (omega-6). Další nutričně hodnotná složka se nachází v endospermu obilky – vysoký obsah rozpustné vlákniny zvané betaglukan, až 6,5 %. Betaglukany snižují hladinu cholesterolu v krvi a tím snižují riziko výskytu ischemické choroby srdeční. V neposlední řadě je to antioxidační působení ovsa a vysoký obsah vitaminu B1.

Příroda předurčila ovesné zrnko pro základ našeho moderního pojetí Zdravé výživy. Křehkost a křupavost zapékaných müsli nebo jemnost a lahodnost ovesných kaší jsou jen bonusem, který oves potravině a potřebě těla propůjčuje. Význam ovsa je skutečně v obsahu hodnotných látek. Vláknina je často zmiňována jako důležitá složka ve výživě dětí, dospělých i seniorů. Má přímý vliv na průběh trávení, zdraví trávicích cest, zachování a podporu růstu naší správné střevní mikroflóry a v neposlední řadě vychytání škodlivých látek a jejich vylučování z těla. Svým účinkem vláknina ovlivňuje činnost dalších orgánů těla a koneckonců i psychické stránky, totiž pocit dobře vysraného člověka je nenahraditelný. Účinek vlákniny se dá shrnout do rovnice:

Ovesný pokrm = kvalitní stolice = dobrá nálada

Oves je pro své vlastnosti v dlouhodobém hledáčku vědeckých institucí. Protože neobsahuje lepek typický pro pšenici, ječmen či žito stává se adeptem na plodinu vhodnou pro výživu osob trpících celiakií či nesnášenlivostí na lepek. Nelze však pro tyto účely použít běžně dostupný oves, ten je ve značné míře kontaminován právě pšenicí, ječmenem nebo žitem. Oves a ovesné potraviny s deklarací bez lepku musí splňovat maximální množství lepku dle vyhlášky, do 20 mg lepku v 1 kg potraviny. Oves pro tyto účely musí být pěstován a zpracováván ve speciálním režimu, který je zaručuje, že ke kontaminaci nemůže dojít. Pro osoby s bezlepkovou dietou však přesto platí, že by konzumaci ovesných výrobků bez lepku měly předem konzultovat se svým ošetřujícím lékařem

Co musí splňovat oves s deklarací bez lepku
Oves a ovesné potraviny s deklarací bez lepku musí splňovat podle vyhlášky maximální množství 20 mg lepku na 1 kg potravin. Oves pro bezlepkové potraviny musí být pěstován a zpracováván ve speciálním režimu, který zaručuje, že nedojde ke kontaminaci.
Společnost Semix Pluso jako první v České republice i ve střední Evropě vypěstovala a zpracovala oves v této kvalitě a u vedla na trh ovesné kaše bez lepku.
Osoby dodržující bezlepkovou dietu by měly konzumaci ovesných výrobků bez lepku předem konzultovat se svým ošetřujícím lékařem .