Produktyimg Menu

Jsme odborníci na cereálie i pečivo

Mnoho z nás si dobře pamatuje dlouhé fronty, které se před pekařstvím několik let po jeho založení tvořily. Zajímavé pečivo v té době zcela nové netradiční chuti a tvarů, vůně linoucí se až na náměstí lákala zákazníky ze širokého okolí.

Mnoho pekařů soukromníků si v té době zařizovalo své provozovny a ptali se po pekařských směsích na nové typy pečiva. Pekařství Sezam se tak stalo motorem k založení nové firmy SEMIX PLUSO, která míchala pekařské směsi pro pekaře soukromníky, jež si v té době čile zařizovali své provozovny. SEMIX se z původních 4 zaměstnanců rozrostl za 25 své existence na zaměstnanců 200. A letos na podzim Pekárnu Sezam koupil.

SEMIX je mezi pekaři po celé ČR i v zahraničí znám jako spolehlivý obchodní partner, sledující zdravé trendy v pekařině, inovativní a proaktivní firma. Pekárna Sezam tak získala silného vlastníka, který bude pekárnu intenzivně rozvíjet, průběžně vylepšovat nabídku, komunikovat s vámi prostřednictvím facebooku a ochutnávek.

Ve výrobním portfoliu SEMIXU najdete mimo pekařské suroviny a mák (jehož je největší zpracovatel v ČR), zejména snídaňové cereálie. Z nich nejznámější jsou bezesporu Müsli srdíčka, Ovesný hrníček a mnoho druhů kaší. Výrobky Semixu najdete v sortimentu několika řetězců, drogerií a zdravých výživ po celé ČR, významná část sortimentu je expedována do zahraničí. Semix své výrobky dodává do 43 zemí světa.

Motto společnosti výstižně charakterizuje jejich postoj „Když z přírody bereme, musíme jí i vracet. Aktivně ji chráníme a snažíme se ji udržet zdravou“. Od roku 2016 přestal Semix v cereálních výrobcích používat palmový olej a stal se generálním partnerem Koalice proti palmovému oleji. Společnost vlastní nebo má v pronájmu šest přírodních areálů v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji, ve kterých obnovuje původní ráz krajiny a vytváří podmínky k přežití a rozmnožení mnoha dnes ohrožených a chráněných druhů živočichů. Nejnovějším počinem bylo vypuštění 14 divokých exmoorských koní na Kozmické ptačí louky, 65 hektarovou přírodní lokalitu u obce Kozmice. Koně budou přirozeným spásáním trávy podporovat rozvoj biodiverzity flory i fauny. Návštěvníci mají možnost pozorovat dění ze 7 metrové pozorovatelny.

Koupí výrobků v pekárně Sezam či snídaňových cereálií Semix přispíváte na údržbu krajiny pro příští generace. A za to vám velmi děkujeme.