Produktyimg Menu

Jak snídají Češi

Celých 69 % českých spotřebitelů uvádí, že snídá pravidelně, 24 % pak přiznává, že snídá, ale nepravidelně a 7 % dokonce nikdy nesnídá.

Snahu snídat zdravě má 84 % Čechů (42 % se o zdravou snídani snaží vždy, 42 % občas). Nad svým typem snídaně nepřemýšlí jen 16 % českých obyvatel.

Naše první jídlo dne bychom si podle doporučení nutričních specialistů měli dát nejpozději hodinu po probuzení a samotná snídaně by měla tvořit až čtvrtinu celkového denního energetického příjmu. Podle dat z průzkumu téměř třetina Čechů (31 %) posnídá mezi 7:00 a 8:00. 23 % to stihne již o hodinu dříve, 20 % pak snídá mezi 8:00 a 9:00 a 16 % zvládá posnídat mezi 5:00 a 6:00.

Snídaně o samotě a doma

Jídlo sice spojuje, jak se říká, ale v případě snídaně Čechů to neplatí. 65 % z nich totiž snídá o samotě, 25 % s rodinou a 10 % si nechává snídani až do práce, kde snídají se svými kolegy. Nejčastěji snídají Češi v pohodlí domova – 72 %, v práci pak posnídá necelá třetina – 27 %. „Rodiče často svým dětem snídani nachystají, ale sami už ji s nimi neposnídají. Což je velká škoda, snídaně nám dává možnost sejít se svou rodinou či partnerem a posilovat tak vzájemné vztahy. Správně zvolená a konzumovaná v klidu, tedy ne za chůze a ve spěchu, má navíc pro naše zdraví nesmírný přínos. Pokud už ráno nesnídáte z jakéhokoliv důvodu, nezapomínejte, určitě před kávou, se alespoň napít obyčejné vody a doplnit tak tekutiny,“ radí nutriční expertka Zuzana Pavelková Šafářová.

Pro naprostou většinu zákazníků, konkrétně 90 %, je stávající nabídka snídaňového sortimentu dostatečná.