Výrobce zdravých cereálií Semix opustil palmový tuk

2. 3. 2016
Výrobce zdravých cereálií Semix opustil palmový tuk

Český výrobce potravin Semix se rozhodl pro výměnu palmového tuku, přestože vlastní certifikát RSPO (Roundtable on sustainable palmoil). Vývoj receptur s novou směsí oleje trval téměř dva roky. Společnost Semix je dlouhodobě aktivní v ochraně přírody a životního prostředí.

„Program RSPO měl garantovat udržitelné pěstování palmy olejné. Protože výsledky programu a certifikace jsou odbornou i laickou veřejností v posledních letech zpochybňovány, rozhodli jsme se pro přímočařejší řešení a palmový tuk již ve výrobě nebudeme vůbec využívat,“ vysvětluje ředitel společnosti Semix Kamil Lisal. V současnosti neobsahuje palmový tuk již 90 % výrobků, zbytek sortimentu čeká náhrada do konce roku 2016 v závislosti na skladových zásobách obalů. Již nyní můžete bez palmového tuku koupit Müsli bez cukru, Sypané müsli, Zapékané müsli, BIO müsliKřupavé vločkyKašeBezlepkové potravinyChlebové směsi a další produkty. Symbolem "bez palmového tuku" jsou označeny všechny produkty, kterých se změna receptury týká. U ostatních produktů jsme palmový tuk buď nepoužívali, nebo se jedná o zbývajících 10 % výrobků s palmovým tukem (například müsli do ruky), jejichž skladové zásoby doprodáváme a již je nebudeme vyrábět.

Testy stability směsi kokosového a olivového oleje trvaly téměř dva roky. „Dosáhnout stejných parametrů kvality u nové směsi kokosového a olivového oleje bylo velmi náročné. Museli jsme zachovat stejnou chuť, křupavost a jemnost našich výrobků po celou dobu trvanlivosti,“ říká vedoucí vývoje společnosti Semix Vítězslav Hertel. Na vývoji nové tukové receptury Semix spolupracoval s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze.

Semix investoval do projektů ochrany přírody a životního prostředí několik milionů korun. Pečuje o několik přírodních areálů v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Cílem je obnova základních funkcí krajiny a podpora ohrožených a chráněných druhů organismů – ptáků, obojživelníků, bezobratlých živočichů a ryb. Konkrétní přínos představuje budování a udržování biotopů.

Společnost Semix byla založena v roce 1995. Zabývá se výrobou pekařských směsí, celozrnných cereálií a dalších zdravých produktů. Je největším zpracovatelem máku na tuzemském trhu. Má pobočky v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Výrobky dodává do 32 zemí světa. V roce 2015 dosáhla tržeb více než 400 milionů korun a v současnosti zaměstnává 161 lidí.
Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.