Úhlavním nepřítelem celiakie je gluten, přítelem bezlepková dieta

13. 11. 2014
Úhlavním nepřítelem celiakie je gluten, přítelem bezlepková dieta

Celiakie je chronické onemocnění sliznice tenkého střeva, které způsobuje přecitlivělost organismu na lepek (gluten) v potravě. Ta přetrvává zpravidla celý život a je nevyléčitelná. Pacienti postižení touto chorobou jsou odkázáni na přísné dodržování diety vylučující lepek z běžného jídelníčku - musí dodržovat tzv. bezlepkovou dietu. Mezi nejčastější zdroje lepku patří obiloviny jako pšenice, ječmen, žito nebo oves, které jsou v jídelníčku takových pacientů pacientů nahrazovány obilninami bezlepkovými - amarantem, pohankou, jáhly, rýží. 

S ohledem na denní potřeby osob s touto nemocí a omezenou nabídku výrobků jim určeným přinášíme na trh výrobky vhodné pro celiaky. Všechny jsou zřetelně označeny, což umožňuje snadnější identifikaci těchto potravin bez obsahu alergenu lepku.

Vyzkoušejte například Delikates müsli s červeným ovocem. Základem tohoto výrobku jsou netradiční obiloviny (pohanka, jáhly a rýže) doplněné o lahodné ovoce (maliny a jahody). Delikates müsli s červeným ovocem obsahují 5 g vlákniny/100 g výrobku, což odpovídá 20 % doporučené denní dávky pro dospělého člověka. Ta je odborníky stanovena na alespoň 25 g denně. Lyofilizované jahody a maliny (součást výrobku) jsou zpracovány speciální metodou hlubokozamražení. Mráz vysaje při -80 °C z ovoce pouze vodu, proto když pak takové ovoce jíte, cítíte skutečnou chuť kvalitních jahod a malin.

Kromě Delikates müsli s červeným ovocem patří mezi naše nejprodávanější bezlepkové produkty Moje kaše rýžová bez lepku, Bio Pohankové lupínkyChléb bez lepku a Čokoládový dort bez lepku, který byl letos v srpnu oceněn dokonce Potravinářskou komorou ČR. Výborně se však prodávají i zbrusu nové bezlepkové kaše, které jsou podobně jako všechny ostatní uvedené výrobky výsledkem usilovné práce našeho vývojového oddělení: Třízrnná kaše natural a Pohanková kaše čokoládová. Aktuálně jsme pak začali nabízet i další z našich produktových balíčků - tentokrát cenově zvýhodněný balíček BEZLEPEK určený právě celiakům. Kombinaci sedmi bezlepkových výrobků prodáváme o 100 Kč levněji, než za kolik byste je koupili po jednotlivých kusech. 


 

 

 

 
Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.