Půl kila proteinů, prosím!

5. 5. 2020
Půl kila proteinů, prosím!

Nebude dlouho trvat a takto si objednáte večeři v restauraci. Potraviny se skládají ze tří hlavních složek – sacharidy, tuky a bílkoviny. Každá z těchto složek je nositelem různého množství energie a má různý způsob metabolismu v těle. Bílkoviny neboli proteiny jsou nositelem menšího množství energie a navíc tělo využívá proteiny až jako třetí možný zdroj energie. Když uberete z jídla sacharidy a tuky, nutně se vám zvýší podíl proteinů. A kouzlo redukčních diet je na světě…

Na proteiny jste již určitě narazili, často mají své nechemické názvy, např. lepek v mouce, keratin ve vlasech, hemoglobin v krvi, myosin ve svalech, kasein v mléce apod.

Proteiny jsou tvořeny aminokyselinami, na jejich stavbě se jich podílí celkem 20 a jejich vzájemná kombinace a sled určuje opravdu velmi širokou řadu možných vlastností a funkcí. Pro člověka je 9 z nich esenciálních, tělo si je nedokáže vyrobit a musí být přijaty potravou.

  Je rozdíl mezi živočišným a rostlinným proteinem? Z hlediska výživy   člověka určitě ano. Proteiny živočišného původu – maso, mléko a   zejména vaječný bílek se svým složením aminokyselin blíží potřebám   lidského těla. Živočišné proteiny jsou však často doprovázeny tukem,   cholesterolem a dalšími rizikovými látkami.  Rostlinné proteiny jsou   svou skladbou méně dokonalé pro tělo, ale zase jsou doprovázeny   vlákninou či vitamíny. Tedy není nad střídmost a pestrou stravu!   Pokud chcete ubrat ze svého jídelníčku sacharidy a tuky, zkuste naši   novinku – Proteinové kaše s obsahem kvalitní bílkoviny vyrobené ze   syrovátky.

 

 

Další zajímavé články si přečtete zde: https://www.zdravyzivot.com/novinky/

 
Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.