Dejte tělu podzimní dárek: detoxikaci, za niž vám v zimě poděkuje

24. 8. 2014
Dejte tělu podzimní dárek: detoxikaci, za niž vám v zimě poděkuje

S chemikáliemi, toxiny, kouřem, prachem, smogem a stresem bojujeme denně. Výzkumy uvádějí, že nás obklopuje až 80 000 toxinů, přičemž jen 550 z nich bylo testováno na bezpečnost. Jsou odolné a dokáží přetrvat v prostředí i desítky let. Lidské tělo je sice umí vylučovat, ale jen do určité míry. Odborníci proto doporučují fyzický a psychický restart - ideálně začátkem jara a na podzim... 

Detoxikace je jakýsi pravidelný "generální úklid těla". Rozumí se jí pročištění organismu od toxických látek, které mají ničivý vliv na buňky, jejich strukturu i funkci. Z těžkých kovů je to zejména olovo, kadmium a rtuť, z chemikálií DDT, herbicidy, aflatoxiny, fungicidy a insekticidy. Toxiny mohou způsobit velké škody už při velmi nízké koncentraci. Jejich vylučování je problematické, proto se v těle hromadí, způsobují únavu, překyselení organismu, zažívací problémy, změny chování a nálad nebo závažná onemocnění, jako je dna, arteroskleróza či rakovina. Při trávení totiž v našem těle vznikají kyseliny, které tělo odbourává za pomoci zásaditých prvků - vzniká rozpustná sůl vylučovaná prostřednictvím ledvin, střev, plic a kůže. Pokud je v těle zásaditých prvků (minerálních látek) dostatek, sůl je vyloučena bez jakéhokoliv dopadu. Pokud je jich v krvi a mimobuněčné tekutině málo, dojde k překyselení tělesných tekutin a organismus si minerální látky nutné k neutralizaci kyselin vezme z vlasů, nehtů, zubů, chrupavek, vazů a kostí, což má za následek jejich špatný stav. Platí zde jednoduché pravidlo: čím více kyselin do sebe s potravou dostáváme, tím více je třeba přijímat zásadité prvky. Nevyloučené kyseliny tělo přeměňuje na neutrální sůl, která se naváže na vodu a tuk a uloží se jako usazenina. Problémy jako celulitida nebo močové či ledvinové kameny jsou pak na světě raz dva.

Při provádění detoxikace platí několik pravidel, ale nejdůležitější je, aby probíhala pod dohledem lékaře či výživového poradce. Neměli by ji podstupovat diabetici, lidé oslabení nemocí, děti a starší osoby. Musí také probíhat pomalu. Tělo bychom neměli šokovat nárazovým půstem bez náležité přípravy. Měsíc před plánovanou detoxikační kúrou je vhodné tělu dodat minerální látky a vitaminy: zvýšit konzumaci ryb, ořechů, semen, luštěnin, zeleniny, ovoce a naopak omezit maso, tučná a sladká jídla. Nejprve musíme v těle usazené kyseliny rozštěpit detoxikačním prostředkem (např. za pomoci sladkovodní řasy chlorelly, speciálních detoxikačních čajů, popř. to lze učinit chelací), přičemž na počátku detoxikace se náš stav může zhoršit. Právě to však signalizuje, že všechno funguje, jak má. Je třeba vydržet a s očistnou kúrou nepřestávat - zhruba po týdnu se stav začne zlepšovat. Obecně se doporučuje provádět detoxikaci tři měsíce v roce. V tomto období je dobré jíst lehce stravitelná jídla, hodně zeleniny, ovoce a důležitý je také pitný režim, abychom dostatečně vypláchli ledviny a močové cesty. Vyvarovat bychom se měli alkoholu, nikotinu, kofeinu a lékům proti bolesti. Doplňkem takovéto očisty jsou masáže, sanování, kartáčování pokožky a zásadité koupele. Těch lze docílit, pokud si do vany nalijeme jedlou sodu, která alkalizuje koupel a otevírá póry, speciální koupelové soli nebo makové mléko. Koupel se při detoxikaci doporučuje provádět 3 - 4krát týdně, mimo ni pak alespoň dvakrát do roka. Správně provedená detoxikace přináší očištění orgánů, dochází po ní ke zlepšení krevní a lymfatické cirkulace, ke stimulaci imunitního systému, odbourání tukové tkáně. Ženy zde mají navíc jedno plus: až do svého klimakteria vyloučí pravidelně od cyklu k cyklu část nahromaděných toxinů s krví. Je to jeden důvodů, proč se dožívají vyššího věku než muži. 

Třebaže pravidelné detoxikace tělu výrazně pomohou, o prostředí, ve kterém žijeme, a o jídle, které konzumujeme, bychom měli přemýšlet denně. Denně bychom se měli snažit omezovat vstup škodlivých látek do našeho těla na minimum. Tělo není odpadkový koš ani popelnice, abychom do něj házeli, co je libo. Vždyť i na smeťácích už třídíme - s výjimkou Američanů, za které třídění obstarávají finančně motivovaní bezdomovci. 

 
Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.