Komentáře

 • Autor:
  Pavla
  Datum:
  1. 3. 2016

  Dobrý den, mám ráda jáhlové vločky ze zdravé výživy. Jsou tyto lupínky podobné, nebo to mám spíše přirovnat ke cornflakes? Hodí se namáčet a míchat s ovocem a pojídat jako kaše?
 • Autor:
  Zuzana Svěntková, SEMIX
  Datum:
  4. 3. 2016

  Dobrý den, naše jáhlové lupínky se nemusí spařovat a vařit, jde v podstatě o vločku, kterou můžete připodobnit k těm, které se prodávají ve zdravých výživách. A ano, můžete je namáčet a pojídat ji jako kaši.
 • Autor:
  Renata
  Datum:
  25. 8. 2015

  Dobrý den, chtěla jsem u Vás objednat, ale čím víc procházím Vaše stránky, tak mi k nim přestává sedět název zdravý život. V mnoha výrobcích používáte palmový tuk, čímž podporujete masivní ničení pralesů. Do směsí používáte i extrudáty, u kterých není prokázáno, že nepůsobí na organismus karcinogeně. Odpověď na používanou teplotu při výrobě u těchto vloček je taky dost zvláštní. Nechápu co je na tom tak tajného. Pokud je výrobek reklamován jako zdravý, tak musíte počítat s tím, že spotřebitele bude způsob výroby zajímat, jinak si ho nekoupí.
 • Autor:
  Bc. Zuzana Svěntková, výživová poradkyně
  Datum:
  28. 8. 2015

  Vážená paní Renáto, značku Zdravý život užíváme v souladu s platnou legislativou. O karcinogenním vlivu extruze jsem neslyšela. Takováto výroba funguje částečně na principu tlakového hrnce a při teplotě 120 - 140 stupňů Celsia by ani neměl vznikat žádný akrylamid. Teplota, která se používá při výrobě jáhlových lupínků opravdu neprozradíme, a to z důvodu výrobního tajemství a konkurence. Můžu jen prozradit, že pokud vyznáváte např. Raw food, tak pro Vás zřejmě tyto lupínky nebudou. SEMIX PLUSO používá palmový tuk pro výrobu některých kaší a zapékaného křupavého müsli, u kterého v rámci nejnovějšího dělení cereálií dle jejich prospěšnosti pro zdraví také deklaruje, že se jedná o výrobky z kategorie D, výjimečně C. Odlesňování deštných pralesů je velmi vážným problémem a týká se skutečně nás všech. V SEMIXu na ekologii dbáme a informace o našich ekoaktivitách publikujeme i na obalech výrobků. Dokonce si připlácíme za to, že námi používaný palmový tuk z inkriminovaných oblastí nepochází. Existuje totiž celosvětová nezisková organizace RSPO, která dohlíží na udržitelnou produkci palmového a palmojádrového oleje, a tuk produkovaný pod tímto dohledem je certifikovaný. Naše společnost tento certifikát vlastní, a svým zákazníkům tak garantuje, že palmový tuk obsažený v jejích výrobcích z nových plantáží rozhodně nepochází.
 • Autor:
  Ladislav
  Datum:
  23. 8. 2015

  Dobrý den Chtěl bych se zeptat na způsob výroby. Spíše tedy na maximální teploty vznikající pri výrobě. Předem děkuji
 • Autor:
  Ing. Petra Lindovská, vývojový technolog
  Datum:
  24. 8. 2015

  Dobrý den pane Ladislave, k vašemu dotazu mohu prozradit, že jáhlové lupínky procházejí tepelnou úpravou. Další informace o výrobě jsou předmětem výrobního tajemství. Pěkný den, Ing. Petra Lindovská vývojový technolog

Přidat komentář

Vaše jméno*
 
Váš e-mail* (nebude nikde zveřejněn)
   
Váš e-mail* (nebude nikde zveřejněn)
Text komentáře*
 
* povinné položky


Garantováno

Naše cereálie se jako celozrnné netváří, ale celozrnné skutečně jsou.

Jedinečné

Jsme jediná česká firma, která má unikátní technologii pro výrobu křupavých vloček.

Vyzkoušejte

Jako první dělíme celozrnné cereálie podle jejich prospěšnosti pro zdraví.

Akční nabídky na Váš email:
Akční nabídky a slevy na Váš email.
Zasíláme max. 1x týdně.